ابعاد استاندارد کابینت

    سلام

میخوام یه سری اطلاعات ساده از استاندارد های اندازه کابینتهای آشپزخانه و وسایل مورد نیاز مثل هود و سینک و اجاق گاز را جهت افزایش اطلاعات شما و تصمیم گیری بهتر ارائه نمایم.

لطفا به این مطالب دقت فرمایید چرا که با توجه به هزینه بالای نصب و خرید کابینت و سایر لوازم بعدا امکان تغییر آنها بسیار مشکل و هزینه بر می باشد.

لازم به یادآوری است که از محاسن کابنتهای ام دی اف این است که به هر اندازه و هر مدل که بخواهید می توانید آن را ساخت.

کابنتهای زمینی بدون احتساب پایه دارای ارتفاع 75 سانتی متر و عمق 55 سانتی متر و عرض 40 . 80 . 120 می باشد که معمولا با پایه های 10 سانت استفاده می گردد.

کابنتهای هوایی دارای ارتفاع 70 و یا 90 سانت با عمق 30 سانت و عرض 40 . 80 . 120 می باشد که با فاصله 60 سانت از سطح صفحه روی کابینت زمینی به دیوار نصب می شود.

       سینک ظرفشویی

سینکهای ظرفشویی در دو نوع روکار و توکار می باشند که سینکهای توکار معمولا دارای زیبایی بیشتری می باشند ولی هنگام نصب می بایست در آبندی و نصب صحیح آن دقت زیادی نمود تا از نفوذ آب به صفحه کابینت آن و پوسیدگی جلوگیری شود ولی در محل های عمومی معمولا از سینکهای روکار که بدون صفحه کابینت هستند استفاده می شود البته ناگفته نماند که این به منزله عدم نیاز به نصب صحیح و آبندی مناسب نیست.

          هود

هودهای دارای نمایی کامل

هودهای زیر کابینتی

هودها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند

1- هودهای دارای نمای کامل که معمولا دارای زیبایی و تنوع چشمگیری هستند ولی از معایب آنها میتوان به قیمت بالا و اشغال فضای کامل یک کابینت 90 در 90 می توان اشاره کرد ولی همانطور که گفته شد بدلیل زیبایی بسیار مورد اقبال مصرف کننذگان است.

2- هودهای زیر کابینتی که بسیار مقرون به صرفه و همچنینی کارایی خوبی نیز هستند و بزرگترین حسن انها این است که در فضای بالای ان می توان کابینت بسیار خوبی نصب نمود که در آشپزخانه های کوچک معمولا بسیار مورد علاقه مصرف کنندگان می باشد.

 

         اجاق گاز

اجاق گازهای صفحه ای معمولا در دو نوع صفحه شیشه ای و استیل می باشند که بنا بر سلیقه و پسند مصرف کننده قابل نصب در آشپزخانه می باشند ولی نکته قابل توجه در این مورد استاندارد بودن و معتبر بودن کارخانه سازنده آن می باشد که بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد علی الخصوص در مورد اجاق های صفحه شیشه ای که فریب قیمت پایینتر بعضی از مدلها و تعریفهای زیرکانه فروشندگان را در این مورد نبایذ خورد چرا که جنس شیشه و نشکن بودن آن در مقابل ضربه و شوکهای حرارتی بسیار اهمیت دارد البته اجاقهای زمینی هم مناسب آشپزخانه می باشد که اغلب به محاسن آن از جمله اینکه دارای فر نیز می باشند و استحکام و کارایی بهتری دارند جدیدا کمتر توجه می شود.

در پایان ضمن تشکر از شما عزیزان که تا به انتهای این مطالب را مطالعه نموده اید درخواست می نمایم که با نقطه نظرات و راهنمایی های خود ما را در ارائه بهتر خدمات به همشهریان عزیز کمک و یاری نمایید.

ما نیز به نوبت خود آماده مشاوره و کمک به شما در حد بضاعت خود می باشیم

 

معصومی پور

 

09192126919

 

  02166848724  

/ 0 نظر / 3594 بازدید